Kiralık Forklift | Kiralık Forklift Bursa

Kiralık Forklift

Kiralık Forklift

Forklift, diğer adıyla çatallı istifleyici, insan gücü ile taşınamayacak ağırlıkta olan yüklerin bir yerden diğerine taşınması ve istiflenmesi için kullanılan ağır iş makinesidir. Forkliftlerin taşıma kapasiteleri 400 kilo ile 40 ton arasında değişebilmektedir. 

Kiralama şirketlerinden süreli ya da günlük olarak temin edilebilen forkliftler, uygun kiralama ücretleri olması nedeniyle birçok şirket tarafından tercih edilmektedir. Firmalar genellikle, ağır yüklerin transferlerinde ihtiyaç duydukları bu araçları satın almak yerine ikinci el olarak kiralamayı tercih etmekte ve uygun ücretleri nedeniyle nakit avantajı sağlamaktadır.

Ortalama özellikteki bir forklift, çatalındaki yükü 3-4 metre yüksekliğe çıkartabilir. Daha üst özelliğe sahip olanlar ise 9 metre yüksekliğe kadar çıkabilirler. Forkliftlerde direksiyon tekerleklere direkt olarak bağlıdır ve dönme işleminde arka tekerlekler kullanılmaktadır. Forklift yakıtları dizel ve LPG olabildiği gibi akülü çeşitleri de bulunmaktadır.

Forklift ihtiyacı olduğunu saptayan bir şirket, öncelikle işi analiz etmeli ve kullanım süresine göre satın alma ya da kiralama kararı vermelidir. Taşınacak olan yükün ağırlığına göre de doğru makine seçimi yapması önerilmektedir. Elektrikli, Benzinli, LPG’li ve Dizel Forklift seçeneklerinden işe en uygun olan makine tercih edilmelidir. Kapalı bir alanda çalışma yapılacaksa LPG’li olmayan bir Forklift ile çalışılması en doğru tercih olacaktır.

Birçok forklift çeşidi bulunmaktadır. Güç türleri, kullanım alanları ve ağırlık taşıyabilme özelliklerine göre bu çeşitler değişiklik göstermektedir. Forktliflerin kullanım alanları genellikle ambarlar, şantiyeler ve tersaneler olarak gözlemlenmektedir. 

Güç kaynağına göre forklift çeşitleri, yukarıda bahsettiğimiz yakıt türlerine göre olan çeşitlerdir. Hareket sistemine göre olan forklift çeşitleri; debriyajlı, tork konverterli, hidrostatik ve elektrik motorlu olmak üzere sınıflandırılmaktadırlar. Tasarımlarına göre forklift çeşitleri ise Dengeli, Üç Tekerlekli, Sık Depolama ve Transpaletlerdir. 

Kiralık Forklift Bursa olarak kurulduğumuz günden bugüne birçok şirkete kiralık forklift hizmeti vermekteyiz. Bursa ve tüm Türkiye geneline hizmet vermekte olan Kiralık Forklift Bursa, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ile sektörde fark yaratmakdır. 

Forklift kiralama ihtiyaçlarınız için günün her saati firmamızla iletişime geçebilir, işinize en uygun olan kiralık forktlifti uygun fiyatlar ve güvenilir hizmet garantisi ile temin edebilirsiz.

Bültenimize kaydolun..