Elektrikli Kiralık Forklift | Kiralık Forklift Bursa

Elektrikli Kiralık Forklift

Elektrikli Kiralık Forklift

Elektrikli forklift, palet çatalları veya ona bağlı çatallı hidrolik bir asansör kullanarak ağır yükleri kaldırmak için kullanılan bir makinedir. Elektrikli forkliftler genellikle akü ile çalışır ve hafif ya da orta dereceli işler için uygundur. 

Depolar ve fabrikalar çoğu zaman ürünlerini yüksek raflarda depolamak, kamyonlarını yüklemek ve mallarını fabrika veya depolarında bir yerden başka bir yere için elektrikli forklift kullanırlar. Elektrikli forkliftlerin tekerlekleri, manevra kabiliyetlerinin iyi olması ve tekerlek ömrünün uzun olması için genellikle katı kauçuktan yapılmaktadır. Ancak bu tür tekerlekler düz olmayan yüzeyler için uygun değildir. 

Elektrikli forkliftlerde bataryalar genellikle oldukça yüksek bir kapasiteye sahiptir ve birkaç saat çalışabilir, ancak asansörün düzgün çalışmasını sağlamak için düzenli olarak şarj edilmesi gerekmektedir. Çoğu asansör, duvar prizinde kullanmak için standart bir fişe sahiptir ve pillerin şarj olma süresi modele göre önemli ölçüde değişikli göstermektedir. Genellikle bir elektrikli forklift daha fazla çalışma ömrü için birden fazla pil içerir ancak sonunda her iki pilin de şarj edilmesi gerekir ve bu da ünitenin şarj edilme süresinde kullanılamayacağı anlamına gelmektedir.

Elektrikli forkliftin benzinli veya dizel motorlu asansörlere göre avantajlarından biri, egzoz dumanının olmamasıdır. Bu da elektrikli asansörü, alanın genel hava kalitesini düşürmeden depolarda veya fabrikalarda kullanımı için uygun bir hale getirmektedir. Hem benzinli hem de dizel motorlu olan asansörler, hava kalitesini hızla düşürebilecek önemli miktarda egzoz yayacaklardır. Ayrıca gürültülü olma eğilimleri yüksektir ve özellikle büyük perakende alanlarda kullanımı uygun değildir. Elektrikli Forkliftler, maliyetlerinin düşük olması nedeni ile şirketler tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler. 

Elektrikli forkliftlerin hareketli parça sayısının az olması nedeni ile diğer forkliftlere göre arıza yapma oranı daha düşüktür. İçten yanmalı forkliftlere göre sarf edilen malzeme giderleri de daha azdır ve ekonomik çalışma ömürleri de diğer araçlara göre daha uzundur.

Dizel ve LPG’li araçların yakıt depoları işletmeler için risk ve maliyet yükü oluşturmaktadır. Elektrikli forkliftlerde ise kullanılan akü standart şebeke elektriği ile güvenli bir şekilde şarj edilebilmesi ile düşük maliyeti de beraberinde getirmektedir.

Kiralık Forklift Bursa olarak elektrikli kiralık forklift ihtiyaçlarınızda yanınızdayız. Ayrıca tüm elektrikli kiralık forklift modellerimiz mevcuttur ve günün her saati firma telefonlarımızdan bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Bültenimize kaydolun..