Kiralık Elektrikli İstif | Kiralık Forklift Bursa

Kiralık Elektrikli İstif

Kiralık Elektrikli İstif

Elektrikli İstif Makineleri, diğer adıyla Stacker, modern depolama işlerinin yapılması için üretilmiş olan özel araçlardır. Bireylerin işlerini kolaylaştıran, insan gücüyle kaldırılması imkansız olan ağırlıkları pratikçe kaldıran ve yerleştiren bir forklift türüdür.

Elektrikli istif makineleri, paletli yükleri dikeyde hareket ettirerek istifleme yapmak için kullanılırlar. Bu makinelerde operatör için bir kabin bulunmaz. Operatör, ekipmanı yaya olarak kullanır. Reachtruck gibi klasik istif makineleri ile kıyaslandığında boyutlarının daha küçük olduğu ve daha ekonomik bir ürün olduğu gözlemlenmekle birlikte çıkabildiği maksimum yüksekliğin daha düşü olduğu görülmektedir.

Stacker yani elektrikli istif makinesi, forkliftin bir alt türü olarak kabul görmektedir. Forkliftlerin birbirinden farklı birçok çeşidi bulunmakta olup, gerekli araştırmayı yaparak işinize en uygun olanı seçmeniz tavsiye edilmektedir.

Elektrikli İstif Makineleri kullandığı enerji çeşidine göre birbirinden ayrılmaktadır. Manevra kabiliyeti ya da maksimum tonajıyla farklılık gösteren elektrikli istif makineleri, lojistik faaliyetlerde önem taşımaktadır. Forklift gibi çatal mekanizması yüklerin ya da malların yüklenip boşaltılmasında kullanılmaktadır. Yüksek mesafeye ağır yüklerin istiflenmesi için gereken forkliftler pek çok alanda kullanılmaktadır. Ancak gıda, tekstil, ev aletleri ve diğer tüketim mallarının dağıtıcı ve üreticileri stacker yani istif makinesi kullanmayı tercih etmektedir. 

Elektrikli İstif Makinelerinin; çekilebilir, dengeli, akülü, elektrikli ya da yarı elektrikli, yaya kumandalı, uzaktan yönlendirilebilen gibi çeşitleri bulunmaktadır. 
Terazili tam akülü ve yaya kumandalı bir istif makinesi 4.000 milimetre ila 4.800 milimetre kaldırma seçenekleriyle tercih edilmektedir. 

Uzun yıllardır sektörde yer alan Kiralık Forklift Bursa olarak tüm kiralık elektrikli istif ihtiyaçlarınız için hizmet vermekteyiz.

Kiralık Elektrikli İstif Makineleri ihtiyaçlarınız için web sitemizi ziyaret edebilir ya da firma telefonlarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bültenimize kaydolun..